Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama uzmanlığı günümüzde en gözde mesleklerden biridir. Şirketlerin pazarlama departmanlarında çalışan bu kişiler, sayısal ve sözel yeteneklerini harmanlayarak dijital pazarlama stratejileri geliştirirler. Dijital pazarlamanın yaygınlaşması ve dijital pazarlama eğitimi veren yerlerin çoğalması ise, dijital pazarlama uzmanı ne iş yapar sorusu gündeme gelmektedir. Bu yazıda sizlere dijital pazarlama uzmanının görevlerini ve ne iş yaptığını anlatmaya çalışacağız.

Bir dijital pazarlama uzmanı birçok farklı konuda bilgi sahibi olan kişidir. Adwords, sosyal medya reklamcılığı, Google Analytics gibi ölçümlere araçları, e-mail pazarlaması, blog yönetimi, SEO, affiliate marketing, web site yönetimi bunlardan birkaç tanesidir. Dijital pazarlama eğitimi sırasında bu konularda bilgi sahibi olan dijital pazarlama uzmanları, kendilerini her gün geliştirerek her konuda bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır.

Dijital pazarlama uzmanları çalıştıkları şirketin dijital mecralarda aktif olmasını sağlar. Hem firmanın hem de ürünlerin reklam kampanyalarını yönetirler. Adwords kampanyaları, sosyal medya reklam kampanyaları ve mobil uygulama reklamları bunlara örnektir. Bu tür kampanyaların optimize edilmesi, en verimli şekilde yönetilmesi ve günlük raporlama yapılması dijital pazarlama uzmanlarının görevlerindendir.

Dijital pazarlama uzmanları, dijital pazarlama kanallarını kullanarak ürünlerin hedef kitlesine ulaşmasını sağlarlar. Reklam kampanyalarını yürütür ve raporlama yaparlar. Firmanın reklam bütçesini en etkin şekilde kullanıp, en doğru kitleye ürünleri ulaştırmayı hedeflerler. Dijital pazarlama kanallarını iyi kullanan bu kişiler, dijital reklam kampanyalarının sonuçlarından sorumludurlar.

No Comments

Leave a Reply

İletişim

Dijital pazarlama hizmetleri ve eğitim konularında iletişime geçebilirsiniz.

Adres:

Beyazıt Cd. No:15, PK: 34396
Sanayi Mahallesi
Şişli/İstanbul

Telefon:

0534 545 04 14

E-mail:

yilmaz @ yilmazbaris.com

Uygun Saatler:

Pazartesi-Cuma 08:00 - 20:00
Haftasonu 10:000 - 18:00

Powered by Watch Dragon ball super