Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı

Dijital pazarlama uzmanı maaşı bu mesleği düşünenlerin ilk sorduğu sorulardan biri.  Firmaların ürünlerini en etkili şekilde internette pazarlayabilen bu kişilere talep gün geçtikçe artmaktadır. Dijital pazarlama uzmanlığı, günümüzün en gözde mesleklerinden biri olmuş durumda. İnternetin etkisinin iyice artmasıyla birlikte artık bütün firmalar dijital pazarlamaya önem vermektedir. Bu pazarlama türünü iyi bilen kişilerle çalışan firmalar, dijital pazarlama uzmanlarını işe almaktadır.

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları

Peki dijital pazarlama uzmanı olmak ne kadar maaş almak demektir? Bir dijital pazarlama uzmanı ne kadar para kazanmaktadır? Birçok kişinin sorduğu bu soruların cevabını şimdi verelim.

Dijital pazarlama eğitimi almış ve iyi bir firmada stajını tamamlamış kişiler, 1500-2000 lira arası bir maaşla işe başlamaktadır. İlk acemiliği üzerinden atan ve bir ile üç yıl arasında deneyimi olan bir dijital pazarlama uzmanı ise 2000-3500 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Üç yıl ve daha fazla tecrübesi olan kişiler ise 4 bin lira ve üzeri maaş alabilmekte. Ayrıca, sektörde kendini kabul ettirmiş ve tecrübesi ile fark yaratan dijital pazarlama uzmanları bu maaşların çok daha fazlasını kazanabilir.

Dijital pazarlama uzmanı olan bir kişinin maaşını, tecrübesi belirlemektedir. Bir uzmanın tecrübesi, bilgisi, eğitim aldığı yer ve daha önceki firmalardaki performansı, yeni maaşını belirler. Sadece bir yıl içinde sıfır maaşla staj benzeri bir pozisyonda başlayıp yıl sonunda 3000TL maaş alan bir çalışma arkadaşım olduğunu söyleyebilirim. Yani sizin işi öğrenme hızınız ve iş yapma isteğiniz oldukça önemli.

Özel sektördeki her iş kolunda olduğu gibi alacağınız maaşın sınırlarını sizin bilginiz, tecrübeniz ve işverene kendinizin neler başarabileceğiniz göstermeniz belirliyor olacaktır. Bu sebeple birçok dijital pazarlama uzmanı, eğitimlerinden sonra da kendini geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye gayret etmektedir. Çünkü dijital pazarlama sektörü dinamik bir sektördür. Her yeni gelişmeyi bilen ve bunlara ayak uydurabilen dijital pazarlama uzmanları her daim talep görmektedir.

Bigumigu’nun geçen yıl sonu yaptığı anket de bu konuda bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı 1

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı 2

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı 3

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı 4

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı 5

 

Comments 0

Bir cevap yazın