Basın Bülteni Gönderimi

Basın Bülteni Gönderme

Basın bülteni gönderimi profesyonel olarak yapıldığı takdirde reklam vermekten çok daha etkili ve çok daha az maliyetli bir PR aracıdır. Bu sebeple dijital pazarlama projelerinde mutlaka haber sitelerine basın bülteni gönderimi konusuna da yer veriyorum.

Yayın Garantili Basın Bülteni

Aynı anda yüzlerce haber sitesinde bülteniniz yayınlansın ister misiniz?
Aralarında hürriyet, milliyet gibi ana akım medyanın da bulunduğu yüzlerce haber sitesinde birden yer alın.
Yayın garantili basın bülteni hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

0534 545 04 14 yilmaz@yilmazbaris.com

Basın Bülteni Nasıl Gönderilir?

Basın bülteni eski usulle birebir gazetecilere/medya yayıncılara mail atılabileceği gibi ajanslar üzerinden daha geniş bir biçimde de iletebilirsiniz. Eğer elinizde gazetecilerin iletişim bilgileri yoksa ve onlarla yakın bir ilişki içinde değilseniz birebir gönderim yöntemiyle bülten yayınlatmanız oldukça zordur. Gerçekten oldukça ilgi çekici ya da değerli bilgiler içeren bir bülten hazırlamış olmanız gerekir ki bülteniniz yayınlanabilsin. Bu sebeple öncelikle iyi bir bülten hazırlamayı öğrenmeniz gerekiyor.

Basın Bülteni Nasıl Yazılır?

Basın bülteni yazma hususunda öncelikle önemli olan nokta içeriktir. Bülten içeriği haber değeri taşıyan araştırma ve istatistikler içermeli ya da sıra dışı sayılabilecek ilgi çekicilikte olmalıdır. Bu şekilde olması yayınlanmasında büyük bir etken olacaktır.

İçeriğin dışında dil ve anlatım da önemlidir. Bültenin yazımı tarafsız bir anlatımda olmalıdır. Maalesef marka tarafından hazırlanan bültenler basın bülteni değil daha çok reklam spotlarında kullanılacak tarzda cümlelerden oluşuyor. Bu da diğer binlerce bülten arasında sizin bülteninizin ilk çöpe atılanlardan olmasına sebep olabiliyor. Bülteninizin içeriği zayıf bile olsa dil ve anlatımını düzgün hazırlamanız halinde bülteninizin yayınlama şansı olacaktır.

  • Herkes tarafından kolayca anlaşılan açık, akıcı ve duru olmalıdır.
  • Bültenin konusu toplumun büyük bir kısmını ilgilendirmeli, çoğunluğa hitap etmelidir.
  • Bültenin anlatımı tarafsız olmalı, yorumlardan kaçınılmış olmalıdır.
  • Bültenin içeriği, anlatılanlar ilgi çekici olmalıdır.
Basın Bülteni Örnekleri

Bu konuda çalıştığım markalara daha önceki örnek çalışmalarımı ve bülten yayınlanması sonrasına ait örnek bir raporlama iletiyorum. Siz de haber sitelerindeki firmaların ya da firma çalışanlarının konu olduğu haberleri inceleyebilirsiniz.

Ücretli Basın Bülteni Gönderimi

PR ajanslarının basın tarafında verdiği hizmetler bu kısma girer. Genelde ellerindeki toplu bulunana habercilerin mail adreslerine göndermekte ya da birebir ilişkide oldukları editörler üzerinden yayınlamaya çalışmaktadırlar. Bunun sonucu olarak da firmanın haberi az sayıda gazetede yayınlanma durumu olabilir.

İnternet Haber Sitelerine Basın Bülteni Gönderme

İnternet haber sitelerine basın bülteni gönderme benim hizmet vermiş olduğum alan. Basın bülteni gönderimi her ne kadar geleneksel PR işlerinden biri olsa da internet haberciliği dijital pazarlamanın da ana mecralarından biri olduğu için bu konuda da hizmet veriyorum.

500’den Fazla Haber Sitesine Basın Bülteni İletiyorum

 

Anlaşmalı olduğum medya kanalları aracılığı ile aralarında Türkiye’nin en popüler haber sitelerinin de yer aldığı 500’den fazla siteye basın bülteni gönderimi yapıyorum. Profesyonel habercilik standartlarına uygun şekilde, metin yazarları tarafından yazılan bültenler, haber sitelerinin editörlerinin kullandığı panele düşüyor ve yüksek yayınlanma oranları ile internet sitelerinde yerini alıyor.

Siz de aralarında Türkiye’nin en popüler haber sitelerinin de yer aldığı yüzlerce sitede bülteniniz yayınlansın isterseniz, benimle iletişime geçebilirsiniz. Örnek basın bülteni ve detaylar için bilgi talep edebilirsiniz.

Comments 0

Bir cevap yazın