Web Tasarımı Fiyatları – 500TL

Firma web sitesi yaptırırken temelde 3 kalem masraf vardır: Domain ücreti, hosting ücreti ve web tasarımcının emeğinin ücreti.

Bu yazıda size öncelikle masraflardan kısaca bahsedeceğim ve bununla birlikte web tasarım yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz bunu açıklayacağım.

KOBİ VE ESNAFLAR İÇİN TEK FİYAT KAMPANYA 

HER ŞEY DAHİL FİYAT 500TL

TIKLA: 0534 545 04 14

Domain Seçimi ve Ücretleri

Domain türkçe kullanımı ile “alan adı” kullanıcılar sitenize girerken kullandığı adrese denir. Uzantısı com, net, org, com.tr, biz. istanbul, me, biz, info vb. olabilir. Yüzlerce değişik uzantı mevcuttur.

Domain ücretleri ortalama olarak 10$ civarındadır ve dolara endeksli olarak değişiklik gösterir. Temelde hangi uzantıyı seçtiğinizin teknik olarak bir farkı yoktur. Fakat algı olarak önem sırasına göre com, com.tr, net, org, gen.tr, web.tr domainleri seçilebilir.  Com.tr olması gene SEO (Google’da ön sırada çıkması) açısından ve güven vermesi açısından değerlidir.

Hosting Seçimi ve Ücretleri

Hosting seçiminde sitenize girecek muhtemel ziyaretçi kitlesini önem arz eder. Genelde pek çok firma websitesi özel bir reklam ya da SEO çalışması yapılmamışsa günde 20-30 ziyaretçi üzerine çıkmaz. Bu sebeple uygun fiyatlı hosting çözümleri de pek çok sitenin ihtiyacını karşılayabilir. Gene de sunucu yanıt süresi kısa olan hızlı bir hizmet seçmek açısından belli bir kalitenin altına düşülmemelidir.

Hosting fiyatı içinde 50-100₺ başlangıç olarak düşünebiliriz. Tabi bu firma çapına ve website kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda web tasarımcınız ile detaylı konuşup doğru seçimi yapabilirsiniz. Böylece ileride kötü bir sürpriz yaşamamış olursunuz.

Web Tasarımcı Ücreti

Web tasarımcınızın sizden talep edeceği ücret yapılacak siteye göre ciddi değişiklik gösterebilir. Özellikle site içeriği bu ücreti ciddi manada etkiler çünkü yapılacak iş yükünü artırır. Web tasarım ücretinin ciddi bir bölümünü de bu emeğe ödenen ücret oluşturur.

Site İçin İçerik Oluşturma

Kaliteli bir site sadece iyi bir hosting, domain ve yazılım ile oluşmaz. Kaliteli sitenin en önemli noktası kaliteli ve müşterilerin beklentilerini karşılayan website içeriği ve bunun doğru kompozisyonudur.

Metinsel içerikler müşteri tarafından sağlanmayacaksa iyi bir şekilde yazılması için araştırma ve emek gerektirir. Bu da ek ücret oluşturur.Çok sayıda sayfadan oluşacak sitelerde metin içerikleri hazır bile verilse tek tek girilmesi yerleştirilmesi de ek maliyet oluşturabilir.

Website için Fotoğraf Çekimi

Görsel içerikler için ise fotoğraf çekimi gerekebilir, özellikle ürün görsellerinin iyi çıkması için fotoğraf çekimine ek bir bütçe ayırmak önemli. Website yaptırmak isteyenler bu bütçenin altına girmemek için genelde hazır fotoğraflar üzerinden gitmeyi ya da rakiplerinin sitesinden fotoğraf aşırmayı tercih ederler. Ben profesyonel bir iş için gerekli yerlerde fotoğraf çekimini tavsiye ediyorum. Böylece bu fotoğrafları sonrasında katalog ve diğer reklam materyallerinizde de kullanabilirsiniz ve bu iletişim faaliyetlerinize ciddi bir kalite katar.

Websitesi yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

Websitesi yaptırırken yukarıdaki domain ve hosting seçimi dışında içerik konusuna önem vermelisiniz. Müşterileriniz websitenizi neden ziyaret eder? Websitenizde adres ve telefon bilgisi, ürünlerinizin resim ve videoları dışında arayabileceğini düşünebilirsiniz. Aynı zamanda satış yapma, müşterilerinizin bilgilerini toplama amacınız varsa buna yönelik kurgunun düzgün yapılması gereklidir.

Reklam vermeyi ciddi manada düşünüyorsanız websitenizin “landing page” olarak adlandırılan reklamlarınıza tıklayan müşterilerinizin göreceği özel sayfaların kurgulanması, verdiğiniz reklamlardan en iyi dönüşü almanızı sağlayacaktır.

Website ve websitesi için firma seçimi önemlidir. Yanlış website kurgusu ve yanlış firma seçimi paranızın çöpe gitmesine neden olur. Kimi zaman basit bir site için gereğinden fazla ücretler ödeyebilir kimi zaman da ucuz fiyat tercihi ile işinizi görmeyecek bir websitesi ile paranızı çöpe atabilirsiniz.

Şimdi arayın ve nasıl bir siteye ihtiyacınız olduğunuzu konuşarak sizin için en iyi ve uygun çözümü bulalım.

Tıkla Ara: 0534 545 04 14

Whatsap’tan Mesaj At!

Comments 0

Bir cevap yazın